WGC9
Fantom stare Prahy
A cartridge by Maxinoha
Play Anywhere
Challenge 1-2 hours
This cartridge can be played anywhere in the world. See the cartridge's description for space requirements.
Available Icons:
142 Downloads
Added: 1/17/2015 Updated: 2/2/2015

Starting Location Description

centrum Prahy

About This Cartridge

Potemnělými ulicemi Prahy se prochází neznámý kačer, kterého místní nenazvou jinak než Fantom. Zdejší detektivové se rozhodli učinit konec jeho vylomeninám a domluvili se na jeho dopadení. Na chycení budou mít 135 minut. Podaří se jim ho zatknout nebo opět zvítězí Fantomův důvtip?

Fantom je proslulý zločinec, který ztěžuje život místním kačerům téměř 5 let. Nikdo nezná jeho pravou identitu. Žádný kačer nespatřil jeho tvář, po městě se dokáže pohybovat tiše jako myška a přitom unikat mrštně jako ještěrka. Po večerech se o něm při svitu baterky vyprávějí záhadné příběhy nadšeně poslouchajícím georobotkům. Kačeři už pomalu neví, jestli se jedná o skutečně žijícího kačera nebo jen přízrak putující po Praze prostřednictvím večerních báchorek. Zato v pražské pobočce ČAGeo, které šéfuje inspektor Hradník, znají na tuto otázku jasnou odpověď a na místního tajemného kačera si brousí zuby.

Již několik inspektorů si na případu Neznámý kačer alias Fantom zničilo kariéru. Pokaždé, když se chvástali, že se jim konečně podařilo dopadnout nechvalně známého nezbedu, přišlo se na to, že zatknuli nevinného kačera a museli se rozloučit s pracně budovanou kariérou. Dnes dostali všichni inspektoři ultimátum od vrchního velitelství: jestli nechytí Fantoma do 3.2.2015 19:15 hodin, očekává se jejich rezignace. K vyřešení dostali na pomoc nejlepší detektivy z Čech, Moravy a Slezska. Společně se vydají do ulic a budou se snažit rozprostřít sítě tak, aby konečně polapili podivného výtržníka unikajícího zákonu.

Pokud jste si chtěli někdy vyzkoušet kariéru detektivů a vašimi vzory jsou Hercule Poirot, Columbo nebo Sherlock Holmes kteří dopadnou každého gangstera, je tento wherigo event pro vás tou pravou volbou.

Pravidla hry jsou jednoduchá a srozumitelná pro kačery téměř jakéhokoliv věku. Podmínkou hry je si opatřit přístroj pro hraní wherigo her pro každého člena 4členého teamu.

Detektivové budou pracovat ve 4člených skupinách (3x poručík + 1x kapitán) přičemž každá skupina pátrá po Fantomovi samostatně. Každá skupina detektivů může dopadnou Fantoma, ale jen detektivové nejrychlejší skupiny získají povýšení. Každé skupině bude velet kapitán který také bude dostávat informace o výskytu Fantoma (SMS zprávy). Volba způsobu komunikace detektivů ve skupině je již na vlastní domluvě hráčů.

Každý detektiv obdrží ve hře kartičky dopravních prostředků, které může během hry využívat. Všichni cestují drožkou, která umožňuje pohyb na malé vzdálenosti, tramvají nebo taxíkem, kterým můžete cestovat na větší distance. Pohyb je možný vždy jen mezi dvěma sousedními body, na kterých dopravní prostředek zastavuje.

Fantom se během hry několikrát povinně ukáže, aby jej bylo možné polapit a vydedukovat jeho možné další pohyby. Kolem těchto tahů se točí celá hra a zde se ukážou schopnosti jednotlivých detektivních skupin odříznout pronásledovaný cíl od možností úniku.

Hrací plán: malá mapa (PDF/320 kB), velká mapa (PDF/1,6 MB)

Startovní stanice (čísla stanic kde je možné začít hru): 201, 501, 203, 306, 506, 207, 307, 204

Recent Logs